Vyšetřit vzorek na koronavirus a získat výsledek zabere několik hodin. Díky novým přístrojům laboratoře zvýší kapacitu

16. dubna 2020

Laboratoře Nemocnice Pardubického kraje (NPK), které mohou testovat vzorky na koronavirus, testují na maximum. Pracovníci Oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice a Oddělení infekční diagnostiky Litomyšlské nemocnice byli doposud schopni vyšetřit kolem tří stovek vzorků denně. Za předpokladu, že budou k dispozici potřebné pomůcky, však díky nově pořízeným přístrojům svou kapacitu ještě zvýší. Pardubická laboratoř nový izolátor obdržela včera, do té litomyšlské by měl dorazit zanedlouho.

Odběry v kraji jedou na plné obrátky, armáda dnes přebrala pardubický výjezdový tým

15. dubna 2020

Výjezdové týmy, drive-in, call centrum, laboratoře a nově také armáda. Ta totiž v Pardubickém kraji dnes přebrala povinnosti jednoho z výjezdových týmů. Na fungování systému odběrů se však nic nemění. Stále jej koordinuje call centrum, které v Pardubické nemocnici vniklo v polovině března. Za dobu svého fungování už přijalo téměř 4000 požadavků.

Informace k prodeji osobních ochranných pomůcek v lékárnách Nemocnice Pardubického kraje

18. března 2020

V souvislosti s šířením nákazy novým typem koronaviru bychom rádi informovali, že vzhledem k akutnímu nedostatku osobních ochranných prostředků není v žádné z lékáren Nemocnice Pardubického kraje v tuto chvíli možné tyto prostředky zakoupit. Navíc podle nařízení Ministerstva zdravotnictví je možné respirátory třídy FFP3 prodávat pouze České republice a jejím organizačním složkám a osobám distribuujícím zmíněné prostředky. Cílem opatření je zajištění dostatku klíčových ochranných prostředků zejména pro poskytovatele zdravotních služeb a pro orgány ochrany veřejného zdraví, kterým ochranné osobní prostředky distribuuje stát. Vzhledem k nepravdivým informacím, které se objevily mezi veřejností, chceme zároveň upozornit, že pro osoby starší 65 let lékárny Nemocnice Pardubického kraje ústenky či respirátory zdarma nevydávají.

Nemocnice Pardubického kraje veřejnost na COVID-19 netestuje

15. března 2020

V pátek 13. března v odpoledních hodinách jsme obdrželi povolení od Národní referenční laboratoře, že dvě naše laboratoře, a to v Pardubicích a Litomyšli, mohou testy provádět. To v tuto chvíli znamená pouze tolik, že vzorky už nebudeme muset zasílat mimo Pardubický kraj. V současné době čekají, až jim budou doručeny testovací soupravy. K testování na koronavir v laboratořích NPK musí být pacient indikován krajskou hygienickou stanicí nebo lékařem infektologem, sám si vyšetření a test zaplatit nemůže. Znovu prosíme spoluobčany, aby v případě podezření na koronavirus do nemocnice nechodili, ale snažili se TELEFONICKY kontaktovat svého praktického lékaře, linku 112 nebo přímo příslušnou krajskou hygienickou stanici.

Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje obhájilo statut centra vysoce specializované péče

5. března 2020

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR z ledna tohoto roku byl pardubickému komplexnímu onkologickému centru po pěti letech znovu uznán statut centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé. Pro centrum, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, to znamená především stvrzení úspěšného a efektivního fungování a zajišťování kvalitní péče onkologickým pacientům jak z Pardubického kraje, tak širokého okolí.