Nemocnice Pardubického kraje návštěvám zatím neotevře

25. května 2020

Návštěvy pacientů hospitalizovaných v Nemocnici Pardubického kraje (NPK) zatím možné nebudou. Výjimky platí pro individuální případy a pacienty v terminálním stadiu. Nemocnice není v současném režimu schopna v plném rozsahu splnit ministerstvem požadované podmínky. Rozvolňování tak bude probíhat postupně i v oblasti návštěv. Lidé se navíc budou muset připravit na řadu nových pravidel a omezení.

Oddělení infekční diagnostiky Litomyšlské nemocnice pořídilo z daru Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska nový izolátor

14. května 2020

Množství vzorků na přítomnost koronaviru, které laboratoře Nemocnice Pardubického kraje zvládnou za den otestovat se blíží tisícovce. Po Pardubické nemocnici už totiž disponuje novým přístrojem – izolátorem i Litomyšlská nemocnice, a laboratoře jsou tak připraveny i na případné další vlny nákazy. Finance na zakoupení přístroje poskytl Nadační fond pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska.

Vyšetřit vzorek na koronavirus a získat výsledek zabere několik hodin. Díky novým přístrojům laboratoře zvýší kapacitu

16. dubna 2020

Laboratoře Nemocnice Pardubického kraje (NPK), které mohou testovat vzorky na koronavirus, testují na maximum. Pracovníci Oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice a Oddělení infekční diagnostiky Litomyšlské nemocnice byli doposud schopni vyšetřit kolem tří stovek vzorků denně. Za předpokladu, že budou k dispozici potřebné pomůcky, však díky nově pořízeným přístrojům svou kapacitu ještě zvýší. Pardubická laboratoř nový izolátor obdržela včera, do té litomyšlské by měl dorazit zanedlouho.

Odběry v kraji jedou na plné obrátky, armáda dnes přebrala pardubický výjezdový tým

15. dubna 2020

Výjezdové týmy, drive-in, call centrum, laboratoře a nově také armáda. Ta totiž v Pardubickém kraji dnes přebrala povinnosti jednoho z výjezdových týmů. Na fungování systému odběrů se však nic nemění. Stále jej koordinuje call centrum, které v Pardubické nemocnici vniklo v polovině března. Za dobu svého fungování už přijalo téměř 4000 požadavků.