„Většina pacientů s epilepsií je schopna vést normální život,“ řekla lékařka poradny

19. prosince 2023

Zhruba stejně jako obyvatel Pardubic je v České republice pacientů s epilepsií. „Jde o jedno z nejčastějších neurologických onemocnění, kterým po celém světě trpí přibližně 1 procento dospělé populace vyspělých zemí. To je zhruba 50 milionů lidí,“ uvedla lékařka Neurologické kliniky Pardubické nemocnice Alena Meleková, která působí v poradně pro pacienty s epilepsií.

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

Rodiče nedonošených dětí jsou v Pardubicích součástí týmu zdravotníků

27. listopadu 2023

Zásadní změnou v přístupu k nedonošeným dětem a jejich rodičům prošlo jako první v České republice dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice, a to díky propracovanému systému mentoringu. Ten je základním principem česko-finského projektu Close Collaboration with Parents Training (úzké spolupráce s rodiči). Dvouletý tréninkový program končí, spolupráce s finskými zdravotníky pokračuje.