Dětské pacienty provede nemocnicemi Doktor Vlček

29. dubna 2022

Kreslený kamarád, který provede dětské pacienty jejich pobytem v nemocnici. Taková je role postavičky Doktora Vlčka, jenž bude součástí nových edukačních karet, které zamíří na všechna dětská oddělení Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Postavičku vytvořil akademický malíř Petr Korunka. Koncepce karet s průvodcem vzešla v rámci programu Přátelské nemocnice ze soutěže Děti malují dětem, na níž se kromě NPK podílela také Východočeská galerie v Pardubicích. Kromě edukačních karet se děti mohou těšit ještě na pexeso nebo omalovánky.

Urgentní příjem Orlickoústecké nemocnice se otevírá. Přijďte si nové, moderní pracoviště prohlédnout

28. dubna 2022

Urgentní příjem představuje vstupní bránu nemocných do nemocnice. Právě tato nová vstupní brána rostla v posledních letech v areálu Orlickoústecké nemocnice. Nyní je dokončena a zanedlouho se otevře prvním pacientům. Předtím si ji však bude moci prohlédnout i veřejnost v rámci komentovaných prohlídek, a to v sobotu 7. května 2022 od 10 do 15 hodin.

V Litomyšli se mladí lékaři učili léčit komplikované úrazy v oblasti kolene

12. dubna 2022

Na Zámecké návrší do Litomyšle se sjeli mladí ortopedi a traumatologové z šesti nemocnic Česka. Pod vedením týmu zkušených lektorů, mezi kterými byl i zástupce primáře ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice, Vít Heblt, se při workshopech učili, jak léčit komplikované úrazy kolene, femuru a bérce. Každé praktické části přitom předcházela teorie z úst předních českých odborníků.

Děti jsou úžasná a životodárná stvoření. Je skvělé být u toho, když rozkvetou, říká dětská sestra

25. března 2022

Dětem věnovala veškerý svůj profesní život, který letos začíná psát již 36. rok. Jak vnímá svou práci a malé pacienty dětská sestra z dětského a novorozeneckého oddělení Orlickoústecké nemocnice Ludmila Vajsová? „Myslím, že děti mají zvláštní sebeobnovovací funkci – za dva, za tři dny dokážou najednou doslova rozkvést,“ říká zdravotní sestra, kterou láska k dětem provázela už odmalička.