Pardubická nemocnice má nový robotický operační systém. Zákroky provádí s milimetrovou přesností

1. února 2024

Přesný, šetrný a schopný operovat i na hůře dostupných místech. Tak by se daly shrnout hlavní výhody nového robotického operačního systému da Vinci Xi, kterým nově disponuje Pardubická nemocnice. Nejmodernější technika světové úrovně je nainstalovaná v jednom z operačních sálů nového pavilonu urgentní medicíny a chirurgických oborů. Chirurgům umožňuje provádět zákroky s milimetrovou přesností i na špatně dostupných místech lidského těla.

Dopravní situace v Pardubické nemocnici se vrací k normálu

5. ledna 2024

V druhé polovině prosince převzala nemocnice do užívání stavbu pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Pracovní ruch však v budově pokračuje i nadále, protože v rámci první etapy stavby zde ještě probíhá vybavování budovy nábytkem a zdravotnickými technologiemi, dále instalace prvků, které nebyly pevně spojeny se stavbou, nebo například propojování IT infrastruktury. Stavba bude pokračovat druhou etapou spočívající v demolici objektu stávajících operačních sálů. Kde už je naopak hotovo, je náměstíčko před lékárnou, kam se vrátilo původních 18 parkovacích míst.