Zdravotní sestry sdílely zkušenosti na konferenci „Pět nemocnic, jeden tým“

30. května 2019
Více než stovka nelékařských zdravotnických pracovníků se sjela ve středu 29. května do Kulturního domu Dukla v Pardubicích, aby diskutovala, sdílela a předávala si navzájem zkušenosti. Konal se zde totiž třetí ročník konference s názvem „Pět nemocnic, jeden tým“, jejímž cílem je vytvořit prostor pro odborníky ze všech pěti nemocnic Nemocnice Pardubického kraje, aby mohli jako jeden tým sdílet své postupy a úspěchy.

„Stejně jako v předešlých ročnících i letos se konference vyznačovala velkou multidisciplinaritou, protože se opět sešli přednášející z nejrůznějších oddělení napříč našimi nemocnicemi. Každý tak mohl předat své zkušenosti a pochlubit se tím nejlepším ze svého oboru,“ řekla manažerka pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Pardubického kraje Gabriela Medunová.

„Vzhledem k tomu, že se konal již třetí ročník tohoto setkání, myslím, že už můžeme hovořit o tradici,“ podotkl ředitel pro zdravotní služby a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje Vladimír Ninger. „Konference má nejen odborný rozměr, ale také společenský. Vzájemná diskuze a inspirace mezi pracovníky jednotlivých oddělení i nemocnic je důležitá a věřím, že přispěje ke kvalitní péči o pacienty napříč odbornostmi,“ dodal Vladimír Ninger.

Přednášející se zaměřili na rozličná témata. Ve svých přednáškách se zabývali například krizovou intervencí, pokroky v rehabilitaci, otoplastikou nebo syndromem diabetické nohy. Svou činnost představily například oddělení nukleární medicíny nebo centrální operační sály a vystoupili i hosté z Univerzity Pardubice s příspěvky o supervizi ve zdravotnictví či managementu akutní pooperační bolesti.