Žádná z nemocnic společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a. s. prodána nebude

2. března 2017
Reakce na zprávu zveřejněnou v médiích o plánovaném prodeji jedné z nemocnic v Pardubickém kraji do soukromých rukou.

V médiích se objevila zpráva o plánovaném prodeji jedné z nemocnic v Pardubickém kraji do soukromých rukou. Uvedená informace se však týká městské nemocnice v Městci Králové, zařízením vlastněným Pardubickým krajem nic takového nehrozí. „Ukazuje se, že soustředit všech pět nemocnic do jedné Nemocnice Pardubického kraje bylo rozumným krokem. Ačkoliv se špitály v minulosti potýkaly s finančními problémy, je dnes jejich finanční situace stabilizovaná a kraji se podaří všech pět lůžkových zařízení nejen udržet, ale i dále je rozvíjet, aniž bychom byli nuceni dotovat jejich provoz, “ zdůrazňuje Ladislav Valtr, radní Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví.

„Ano, již jsem několik takových dotazů dostal, musím proto potvrdit, že žádná z nemocnic sdružená pod Nemocnice Pardubického kraje a. s., nebude prodána. Naopak, nová strategie, kterou nyní rozpracováváme s lékaři a odborníky z našich nemocnic, přinese jistotu lékařům i pacientům, že nedojde k zavření žádné naší nemocnice. Prodej některé z nich by vedl ke zhoršení dostupnosti péče, což v žádném případě nemohu dopustit,“ doplňuje generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje a. s. Tomáš Gottvald.