Za parkování v areálu Pardubické nemocnice se nově bude platit v automatech

16. prosince 2016
Upozorňujeme pacienty a návštěvníky Pardubické nemocnice, že se za parkování v areálu nemocnice bude nově platit v automatických pokladnách.

V Pardubické nemocnici dochází ke změně placení za parkování v areálu. Platby již nebudou probíhat při výjezdu u obsluhy vrátnice, ale nově na dvou automatických pokladnách. Nový vjezdový systém bude uveden do zkušebního provozu v pátek 16. prosince 2016. Při vjezdu do areálu Pardubické nemocnice je nutné si odebrat parkovací lístek. Slouží k následné úhradě parkovného. Automatické pokladny k platbě jsou instalovány u hlavní brány vedle prodejny zdravotnických potřeb a u spodní vrátnice vedle budovy patologie.

„Po zaplacení bude 15 minut na odjezd z areálu nemocnice. Pacienti a návštěvníci budou i nadále vyjíždět pouze spodní vrátnicí,“ uvedl Josef Diessl, ředitel provozně-technického úseku Nemocnice Pardubického kraje. Ceník parkovného v areálu Pardubické nemocnice zůstává beze změn. Nadále je první půlhodina parkování zdarma. Pro zákazníky lékárny pro veřejnost je prodloužena doba bezplatného parkování ze 30 na 60 minut. Je však nutné si při nákupu nechat potvrdit parkovací lístek. Nic se nemění ani pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, kteří mají parkování v areálu nemocnice zdarma. Informace o vjezdu a parkování v Pardubické nemocnici