Vládní návštěva v Pardubické nemocnici

20. června 2018
V rámci pondělní návštěvy Pardubického kraje zavítal premiér Andrej Babiš spolu s dalšími ministry i do Pardubické nemocnice.

V pondělí 18. června navštívila Pardubickou nemocnici vládní delegace. Debatovat s vedením Nemocnice Pardubického kraje, jejíž součástí Pardubická nemocnice je, zaměstnanci a zástupci odborů přijeli premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministryně financí Alena Šillerová a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Tématy jednání bylo hospodaření společnosti, investice a centrální urgentní příjmy, se zaměstnanci a odbory pak řešili systém odměňování a vzdělávání lékařského i nelékařského personálu. Pardubická nemocnice se stala místem jedné ze zastávek návštěvy vlády v Pardubickém kraji.

Premiér a ministři v doprovodu zástupců krajské samosprávy hejtmana Martina Netolického a radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra zde měli naplánovaná dvě jednání. Nejprve s vedením a poté se zaměstnanci a odbory. Setkání trvalo necelé dvě hodiny a jeho součástí byla i návštěva ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha ve třech pavilonech Pardubické nemocnice. „S panem ministrem jsme prošli multioborový pavilon, emergency a rentgen, prohlédli si místa, kde by měly v budoucnu stát nové objekty, a poté jsme zamířili na jednání se zbývajícími členy vlády,“ říká Štěpánka Fraňková, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice, která ministra společně s dalšími členy vedení doprovázela.

U jednacího stolu pak vedení vládě představilo plánované investice nejenom v rámci Pardubické nemocnice, ale i celé společnosti. „Tématem jednání byly například plánované stavební investice do centrálních urgentních příjmů v Pardubicích a Ústí nad Orlicí nebo nová psychiatrie v prvně jmenované nemocnici. Premiér se zajímal o ekonomickou situaci společnosti a zároveň o personální zajištění nemocnic. Debata se stočila i k zaměstnávání zahraničních lékařů a sester,“ vyjmenovává Tomáš Gottvald, generální ředitel NPK.

Personální zajištění a platové ohodnocení sester i lékařů bylo hlavním tématem i v druhé části vládní návštěvy, na setkání se zaměstnanci a zástupci odborů tak třeba opět zaznělo poslední dobou tolik diskutované plošné zvyšování mezd a také dotazy týkající se vzdělávacího systému sester. Jednání skončilo před třetí hodinou a ministři z něj pokračovali na další návštěvy podle předem stanoveného programu.