Vedení nemocnice se setkalo s představiteli pěti radnic

8. dubna 2019
Zástupci vedení Nemocnice Pardubického kraje se na pravidelných schůzkách setkali s představiteli samospráv pěti měst, kde má NPK svá zařízení.

Setkání mezi zástupci vedení Nemocnice Pardubického kraje a samosprávami měst, v nichž má NPK svá zařízení, se stala pravidlem. Spolupráce mezi městy a nemocnicí také. V zimních měsících se vedení NPK sešlo s představiteli radnic v Pardubicích a Chrudimi, v březnu následovaly Svitavy, Ústí nad Orlicí a Litomyšl. V případě posledních tří jmenovaných byli za osobní účasti krajského radního pro zdravotnictví představeni i noví členové managementu. Nemocnice Pardubického kraje jsou nedílnou součástí živých městských organismů, mezi pravidelné aktivity tak patří setkání zástupců NPK a radnic zmíněných měst.

Letos v březnu navíc do vedení společnosti nastoupili dva noví vrcholoví manažeři, a tak je bylo třeba s regiony seznámit. „Naše společnost staví na tradici původních regionálních nemocnic, které jsou s městy úzce provázané. V průběhu návštěv jsem si uvědomil, v jak jedinečné situaci jsme se ocitli tím, že se nám daří tyto vztahy dlouhodobě udržovat. Nemocniční areály jsou integrální součástí měst a jakákoli změna uvnitř se projeví i za branami zdravotnických zařízení,“ zdůraznil roli vzájemných vztahů místopředseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje František Lešundák, zodpovědný za provozně-ekonomický segment společnosti.

Výhody takové spolupráce ocení pacient i běžný návštěvník. „Ačkoliv je NPK organizací přímo řízenou krajem, zdravotníci i místní samospráva považují zdraví svých pacientů-občanů za prioritu. Z toho vychází naše vzájemná komunikace a spolupráce,“ doplnil nový oblastní ředitel pro zdravotnické služby Orlickoústecké, Svitavské a Litomyšlské nemocnice Jaroslav Kajzr. Zástupci nemocnice a regionálních samospráv v průběhu návštěv diskutovali aktuální novinky i plány do budoucna.

Otevřenou a věcnou debatu kvitoval také krajský radní pro zdravotnictví: „Průběžný kontakt mezi vedením měst, kde sídlí naše zdravotnická zařízení, a vedením nemocnice považuji za velmi důležitý až zásadní. Klíčové otázky rozvoje nelze řešit bez vzájemné informovanosti,“ podotkl Ladislav Valtr. Témata letošních setkání byla převážně stavební, lokality procházejí stavebním boomem, rekonstruují se oddělení i kliniky a chystají výstavby nových budov. To vše jako součást plánů dlouhodobého rozvoje nemocničních areálů, které reflektují program rozvoje krajského zdravotnictví. Nemohlo však nedojít ani na personální situaci. Dnes není obor, ve kterém by nebyla zajímavá, a jak se ukázalo, i to je oblast, kde mohou nemocnice a radnice nalézt do budoucna společnou řeč a pokračovat ve slibně rozjeté spolupráci.