Vedení Nadačního fondu S námi je tu lépe! se setkalo s podnikateli a zástupci samosprávy regionu

14. prosince 2016
V Jablonném nad Orlicí se konalo setkání vedení Nadačního fondu S námi je tu lépe! s podnikateli a zástupci samosprávy regionu.

V sobotu 10. prosince 2016 se uskutečnilo v Atriu společnosti Isolit – Bravo, spol. s r. o. v Jablonném nad Orlicí setkání vedení Nadačního fondu S námi je tu lépe! s podnikateli a zástupci samosprávy regionu. Jednání se zúčastnil také Ing. Ladislav Valtr, MBA, radní zodpovědný za zdravotnictví Pardubického kraje. V úvodu poděkoval všem přítomných Ing. Kvido Štěpánek, ředitel společnosti Isolit- Bravo, spol. s r.o. a současně předseda správní rady nadačního fondu, za účast a zrekapituloval činnost Nadačního fondu S námi je tu lépe! od jeho založení a uvedl, že úspěch nadačního fondu je výsledkem spolupráce regionu a pomáhá zvyšovat úroveň poskytované zdravotní péče.

MUDr. Jiří Řezníček, ředitel Orlickoústecké nemocnice, krátce seznámil přítomné s činností Orlickoústecké nemocnice a stavem realizace obou probíhajících projektů „Jícnové echokardiografie pro pacienty s onemocněním srdce“ a „Fetálním monitorem STAN pro gynekologicko-porodnické oddělení“. Projekt kardia byl ukončen a pořízení přístroje bude realizováno do konce tohoto roku, druhý projekt bude pokračovat. Závěrem uvedl, že celkově touto cestou se podařilo získat neskutečnou částku 7.237.323 Kč, jak od drobných a velkých firem, tak i od jednotlivých občanů. Dokončené projekty již slouží občanům regionu.

Následně kardiolog interního oddělení Orlickoústecké nemocnice MUDr. Vratislav Dědek informoval přítomné nejenom o trendech moderní kardiologie, také o využití nového ultrazvukové přístroje k jícnové echokardiografii v Orlickoústecké nemocnici. Primář MUDr. Josef Hájek, náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice a člen správní rady Nadačního fondu S námi je tu lépe! zdůvodnil důležitost centrálního příjmu při poskytování akutní zdravotní péče pro regionální nemocnici. Seznámil přítomné s připravenou studií a stavem realizace projektu Centrálního příjmu Orlickoústecké nemocnice.

Předseda správní rady nadačního fondu Ing. Kvido Štěpánek, ředitel společnosti Isolit - Bravo, spol. s r.o. , oficiálně předal Nadačnímu fondu S námi je tu lépe! pro realizaci projektu šek v celkové hodnotě 250.000 Kč.