V sobotu po půlnoci byla v novém babyboxu v Pardubické nemocnici nalezena holčička

10. prosince 2016
V sobotu 10. prosince 2016 krátce po půlnoci bylo vůbec poprvé do nedávno instalovaného nového babyboxu v Pardubické nemocnici odloženo dítě.
Šlo o čerstvě narozenou holčičku, která vážila 1910 gramů a měřila 38 centimetrů. Byla podchlazená, ale díky péči pediatrů perinatologického centra se její stav zlepšil a životní funkce jsou v pořádku. Nadále zůstává v jejich péči na jednotce intermediární péče novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice. Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Celkově za dobu jeho existence bylo do této speciálně vybavené schránky odloženo pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Naposledy se tak stalo 5. září letošního roku. Zanedlouho poté již původní babybox dosloužil a byl vyměněn za zmodernizovaný typ druhé generace, který byl slavnostně dán do provozu 7. listopadu. Dnes 41 minut po půlnoci byl vůbec poprvé použit a nalezená novorozená holčička se stala šestým dítětem odloženým do babyboxů v Pardubické nemocnici.  (dk)