V Pardubické nemocnici přibyla parkovací místa

Foto: PKN vstup
24. března 2022
V areálu Pardubické nemocnice vznikla nová parkovací místa. Úpravou prostranství v blízkosti přistávací plochy, v jižní části areálu, se počet míst pro parkování rozšířil o 44. V tuto chvíli jde o dočasnou úpravu, která má pomoci zmírnit složitou dopravní situaci a problémy s parkováním.

Výstavba centrálního urgentního příjmu změnila nejen tvář areálu nemocnice, ale také systém dopravy. Některé objekty včetně míst určených k parkování musely vlivem záboru prostranství a započetí stavebních prací ustoupit. Nemocnice proto reagovala na deficit parkovací míst realizací této dočasné parkovací plochy, která absenci zrušeného parkoviště alespoň zčásti nahradí.