V Pardubické nemocnici byla otevřena nová centrální odběrová místnost

3. května 2017
V budově biochemické laboratoře Pardubické nemocnice byla otevřena nová odběrová místnost pro plánované odběry krve.

Pardubická nemocnice připravila novinku pro zlepšení komfortu pacientů. V pavilonu oddělení klinické biochemie a diagnostiky byla otevřena nová centrální odběrová místnost. Pracoviště, které bude sloužit k odběrům biologického materiálu – krve pacientů, bylo do provozu uvedeno od 2. května 2017. „Touto změnou ušetříme čas lidem čekajícím na vyšetření v ambulancích. Zejména v ranních a dopoledních hodinách sem dochází řada pacientů, kteří přicházejí pouze na odběr krve. Nyní budou směřovat do centrální odběrové místnosti, což bude mít pozitivní vliv na chod ambulancí,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

Centrální odběrová místnost nebude sloužit pouze ambulantním pacientům Pardubické nemocnice, kteří se dostaví na plánovaný odběr s vyplněnou žádankou. Tohoto pracoviště mohou využít rovněž pacienti externích poskytovatelů ambulantních zdravotních služeb. „Vznikem centrální odběrové místnosti se zároveň i zefektivní provoz v nemocnici. Dosud lidé na plánované odběry krve docházeli do jednotlivých ambulancí, odkud se vzorky následně musely dopravit na laboratorní vyšetření na oddělení klinické biochemie a diagnostiky. Nyní už budou odběry probíhat přímo v budově laboratoře,“ uvedla ředitelka Fraňková.

Odběrová místnost je umístěna v přízemí pavilonu oddělení klinické biochemie a diagnostiky (budova č. 26). Provozní doba je každý všední den od 7.00 do 15.00 hodin.

Dušan Korel