V Nemocnici Pardubického kraje proběhla kontrola ministerstva zdravotnictví

23. října 2019
V odpoledních hodinách se v Pardubické nemocnici uskutečnila kontrola ze strany ministerstva zdravotnictví, a to za účasti vedení Nemocnice Pardubického kraje a zřizovatele, kterým je Pardubický kraj.
Pracovníci ministerstva se seznámili s dokumenty, procesem řešení nežádoucích událostí a se Zprávou o stavu přijímaných opatření ve věci nežádoucích událostí v NPK. „Jako vedení Nemocnice Pardubického kraje máme velký zájem na tom, aby se záležitost podařilo vyřešit co nejdříve a co nejlépe, ministerstvu zdravotnictví jsme proto poskytli maximální možnou součinnost. Na základě předloženého pověření ministerstva jsme zpřístupnili k nahlédnutí požadovanou dokumentaci a zodpověděli dotazy, které zástupci ministerstva vznesli,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje. Jednání se za zřizovatele společnosti účastnil i radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.