V Chrudimské nemocnici se bude konat Den zdraví a Běh naděje

6. října 2016
Nemocnice Pardubického kraje - Chrudimská nemocnice, Zdravé město Chrudim a MA 21 zvou na Den zdraví a Běh naděje v areálu Chrudimské nemocnice v úterý 11. října od 9.30 hodin.

12.00 – 12.30 Slavnostní zahájení ve vestibulu nemocnice

09.30 – 15.30 Venkovní workshopy Prohlídky s odborným průvodcem, Preventivní bezplatná vyšetření, Doprovodný program

09.30 – 14.00 Běh naděje na zahradě nemocnice - humanitární akce na podporu prevence onkologických onemocnění

Venkovní workshopy

FitKoloběh Hooping (cvičení s obručí) a woudink (cvičení na houpacím prkně) Boccia/pétanque, tricykl, handbike, jízda na invalidním vozíku

Tyflocentrum Český červený kříž Mama klub

Prohlídky s odborným průvodcem

Pokoje standardní péče, pokoje intenzívní péče a biochemické laboratoře.

Začátek prohlídky ve vstupní hale nemocnice od 10 hod., frekvence prohlídek po 60 minutách, délka prohlídky 30 min.

Preventivní vyšetření - bezplatné

• Odběr krve a vyšetření krevní skupiny a Rh faktoru s předáním barevného náramku označeného krevní skupinou a RH faktorem vyšetřovaného, pro prvních 100 zájemců (9.30 – 13.00 hod.)
  • Prevence nádoru prostaty a stanovení hodnoty PSA u mužů  =  prostatický specifický antigen
  • Stanovení hodnoty cholesterolu a glykémie – nutné být nalačno
  • Anonymní testování na infekci HIV (6.00 – 13.00 hod.)
  • Měření krevního tlaku (SŠZS Chrudim)
  • Konzultace nutriční poradkyně – měření BMI
  • Poradna dentální hygieny
  • Ukázka dezinfekce rukou včetně zkoušky správně provedené dezinfekce