Urgentní příjem Orlickoústecké nemocnice se otevírá. Přijďte si nové, moderní pracoviště prohlédnout

28. dubna 2022
Urgentní příjem představuje vstupní bránu nemocných do nemocnice. Právě tato nová vstupní brána rostla v posledních letech v areálu Orlickoústecké nemocnice. Nyní je dokončena a zanedlouho se otevře prvním pacientům. Předtím si ji však bude moci prohlédnout i veřejnost v rámci komentovaných prohlídek, a to v sobotu 7. května 2022 od 10 do 15 hodin.

Stavba nového urgentního příjmu začala v listopadu roku 2018 a probíhala ve třech etapách. Budova orlickoústeckého urgentního příjmu má celkem čtyři podlaží. V suterénu se nachází technické zázemí se stanicemi vzduchotechniky, šatnami a dalšími prostory. První nadzemní poschodí v úrovni terénu obsahuje ambulantní trakt, ve stejném podlaží se pak nachází i pracoviště urgentního příjmu s odděleným vstupem pro transport pacientů z vozů zdravotnické záchranné služby. V dalších dvou patrech byly vybudovány jednotky ARO a JIP, které jsou napojeny prostřednictvím spojovací chodby se stávající budovou B na operační sály.

Pokud i vy chcete nahlédnout do budovy, která se stává srdcem celého areálu Orlickoústecké nemocnice, přijďte v sobotu 7. května 2022 od 10 do 15 hodin.