Upozornění: sobotní havárie vody ve Svitavské nemocnici si vyžádala dílčí omezení provozu

7. ledna 2017
Z důvodu technické závady na přístroji pro úpravu vody pro centrální sterilizaci došlo k dílčím omezením provozu Svitavské nemocnice.
V sobotu 7. ledna 2017 v ranních hodinách došlo ke Svitavské nemocnici k technické závadě na přístroji pro úpravu vody pro centrální sterilizaci a vytékání vody z přístroje ve 4. nadzemním podlaží pavilonu akutní medicíny (nová budova). Vzniklé technické problémy, které nesouvisí s aktuálními mrazy, si vyžádaly některá dílčí omezení v provozu nemocnice. „Zatím se zdá, že do konce víkendu budeme schopni obnovit běžný provoz. Nelze však vyloučit například omezení operativy na začátku příštího týdne. Určitě jsme schopni se postarat o všechny pacienty, ale některé budeme muset třeba přeložit. Už jsme požádali o výpomoc Orlickoústeckou a Litomyšlskou nemocnici. Pacienty s potřebou interní intenzivní péče bude Zdravotnická záchranná služba primárně směřovat do jiných nemocnic,“ uvedl ředitel Svitavské nemocnice Pavel Kunčák. Příčina závady již byla odstraněna, nyní se řeší následky vzniklých technických problémů. „Havárie se naštěstí nedotkla ARO a operačních sálů. Bylo však nutné vyklidit interní jednotku intenzivní péče a pacienty přeložit na standardní oddělení. Došlo také k vyklizení většiny přístrojů. Mimo provoz je i centrální sterilizace,“ uvedl ředitel Kunčák a dodal: „V současné době jsme schopni provádět jen některé typy akutních výkonů, například císařský řez. Ostatní pacienty, zejména s indikací kostních operací, budeme muset přeložit do jiné nemocnice.“