U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků děkujeme všem za pomoc našim pacientům

5. prosince 2016
Mezinárodní den dobrovolníků je svátek připomínaný vždy 5. prosince. Dobrovolnická služba funguje a rozvíjí se také v Nemocnici Pardubického kraje.

5. prosinec máme spojený s mikulášskou nadílkou. Toto datum je ale zároveň také Mezinárodním dnem dobrovolnictví. V roce 1985 jej vyhlásila OSN jako symbol poděkování dobrovolníkům a zároveň jako zdůraznění role dobrovolníků v rozvoji zdravé občanské společnosti.

Dobrovolnická služba funguje a rozvíjí se rovněž v Nemocnici Pardubického kraje. Dobrovolník dává část svého času, energie a schopností ve prospěch činnosti, která je časově i obsahově vymezena. Bez řady pomocníků a příznivců a nadšenců by totiž naše Dobrovolnická centra v nemocnicích nemohla existovat. Všem těmto dobrovolníkům, kteří se věnují našim pacientům, patří veliký dík!

Dobrovolník se snaží pacientům prostřednictvím svých aktivit zpříjemnit pobyt v nemocnici. Aktivity dobrovolníků jsou různorodé: Individuální návštěvy - dobrovolník pravidelně dochází za jednotlivými pacienty Pravidelné aktivity - aktivity probíhající v pravidelných cyklech pro skupinu pacientů (trénování paměti, hudebně pohybové odpoledne, kroužek ručních prací...) Jednorázové aktivity - hudební odpoledne, bohoslužby, výstavy, canisterapie, přednášky, procházky v areálu nemocnice... Sponzorské činnosti - podpora dobrovolnického programu, výpomoc s propagací, zajištění materiálního vybavení.

Pokud se chcete jako dobrovolník v některé z našich nemocnic zapojit, tak nás kontaktujte. Rádi Vám podáme další informace. Bc. Šárka Portyšová - vedoucí koordinátorka dobrovolnické služby Nemocnice Pardubického kraje E-mail: sarka.portysova@nempk.cz Mgr. Gabriela Medunová - členka Pracovní skupiny pro dobrovolnictví ve zdravotnictví Ministerstva zdravotnictví ČR za Nemocnici Pardubického kraje E-mail: gabriela.medunova@nempk.cz