Tradiční mexický šátek může pomoct ženě v těhotenství i během porodu a po něm

22. září 2023
Do svitavské porodnice přijala pozvání porodní asistentka a lektorka Anna Kohútová. „Přijela nás seznámit s technikou používání tradičního mexického šátku, který nese název Rebozo,“ uvedla staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice Šárka Prudilová.

Něžný nástroj, který dokáže pomoct

„Jde o něžný nástroj, který dokáže podpořit ženu v průběhu menstruace, těhotenství, porodu a po něm,“ sdělila Šárka Prudilová, podle níž poskytuje celostní podporu.

Šátek Rebozo byl po staletí používán porodními asistentkami jako jedna z možností, jak pomoct těhotným ženám. „Sloužil jako podpora během porodu, ale také jako pomoc při zavinování dělohy či nošení dítěte,“ vysvětlila Anna Kohútová.

„Šátek Rebozo je prodlouženou rukou a srdcem porodní asistentky a duly při péči o ženy,“ poznamenala Šárka Prudilová.

Poděkování těhotným ženám

„Děkujeme i všem přítomným těhotným ženám, které jsme pro tuto akci oslovili, a byly ochotné za námi přijít. Doufáme, že s využitím technik, s nimiž jsme se na semináři setkali, přispějeme k příjemnějšímu a rychlejšímu zvládnutí porodu,“ podotkla staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice.