Sestřičky Svitavské nemocnice poradily ve výživě ve zdraví i nemoci

22. května 2017
Sestřičky Svitavské nemocnice vzbudily pozornost návštěvníků Pochoutkového dne s Českým rozhlasem ve čtvrtek 18. května.

Největší zájem byl o měření krevního tlaku, kterého se ujaly studentky Střední zdravotnické školy Svitavy v sesterském „retrokroji“ se sympatickými čepečky. „Hodnotu svého tlaku si přišli ověřit lidé různého věku od osmi až do devadesáti let,“ uvedla Zdenka Petrilová z úseku kvality. Co se týká stravování, které bylo hlavním tématem akce, nejčastější otázky padaly na redukci hmotnosti. Nutriční terapeutka Jana Pytlíčková také vysvětlovala, jak mohou potraviny ovlivnit krevní tlak.

Lidé také diskutovali současné trendy ve výživě, kterých je plný internet. Doporučením je všechny tyto informace filtrovat, nejlépe je však poradit se s odborníkem. Sestřičky z Transfuzního oddělení Lenka Simonová a Eva Rolencová zase zjišťovaly krevní skupinu potencionálním dárcům krve a podávaly informace o podmínkách přijetí a průběhu darování krve. „Zájem projevily také děti maminek a přislíbily, že až vyrostou, přijdou darovat krev či plazmu,“ uvedla za nemocnici Zdenka Petrilová.

zhc