Přispějte v prodejnách KONZUM na nákup stabilometrické plošiny

25. června 2018
Obchodní družstvo KONZUM vyhlásilo sbírku na nákup stabilometrické plošiny pro oddělení rehabilitace Orlickoústecké nemocnice. Přispívat mohou zákazníci prostřednictvím dárcovských kupónů do konce července.

Konzum a Nadační fond S námi je tu lépe! tak navázal na předchozí spolupráci a úspěch sbírky z roku 2016, při které se podařilo vybrat od zákazníků KONZUMU přes 63 tisíc korun na nákup jícnové kardiografie a fetálního monitoru STAN pro porodnici. Na nákup stabilometrické plošiny, která bude pomáhat při rehabilitaci pacientů, lze přispět prostřednictvím třicetikorunových dárcovských kuponů, které jsou součástí letáků KONZUMU a lze je uplatnit vícekrát v kterékoliv prodejně obchodního družstva. Přispět je možné i bez dárcovského kuponu, stačí sdělit požadavek na pokladně. Sbírka bude ukončena 31. 7. 2018. Výši poskytnutých darů je možné po celou dobu sledovat online na www.konzumuo.cz/podporujeme/spolecne-za-usmev/.

Využívání stabilometrické plošiny při rehabilitaci přináší pacientům zlepšení stability, nácvik správného držení těla a zlepšuje nervosvalovou koordinaci. Plošina slouží zejména pro rehabilitaci neurologických a ortopedických pacientů, najde své uplatnění i ve sportovní medicíně.

Zástupce Nadačního fondu S námi je tu lépe! a zároveň primář ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice Josef Hájek aktivitu obchodního družstva vítá: „My si vážíme každé koruny, kterou dostaneme. Někdy je to stokoruna od babičky, někdy významné částky od firem nebo měst. Ale vážíme si každého příspěvku, protože nebylo historicky zvykem, že by s námi celý region tak spolupracoval a občané a podnikatelé se zajímali o svou nemocnici,“ uvedl primář Hájek a doplnil, že vzbudit zájem o „svoji“ nemocnici mezi podnikateli a občany Ústí nad Orlicí a přilehlých měst a obcí vždy bylo a nadále bude jedním z hlavních cílů Nadačního fondu S námi je tu lépe!