Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti

31. března 2017
Členem nově vytvořeného šestičlenného Poradního sboru ministra spravedlnosti pro soudní lékařství je i primář Pavel Toupalík.

Významného ocenění dosáhl primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice Pavel Toupalík. Ministrem spravedlnosti České republiky Robertem Pelikánem byl jmenován členem jeho Poradního sboru pro soudní lékařství, který byl nově vytvořen v letošním roce.

„Panu primáři gratuluji k tomuto úspěchu. Je to uznání nejen jeho kvalitní práce v oboru soudního lékařství, ale i celého oddělení, které se pod jeho vedením řadí k nejkvalitnějším pracovištím v České republice,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Poradní sbor zřídil ministr spravedlnosti v souladu se zákonem č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících. „Hlavní oblastí činnosti sboru jsou právě soudní znalci,“ uvedl primář Toupalík. „Poradní sbor bude spolupůsobit při jejich jmenování, sjednocovat kritéria pro jmenování, dbát o zdokonalování jejich kvalifikace a dávat podněty pro vědecký výzkum obecných otázek znalecké činnosti. Zároveň se budeme podílet na stabilizaci a zkvalitnění činnosti dosavadních znalců a znaleckých ústavů,“ dodal.

Poradci ministra spravedlnosti v oboru soudního lékařství budou rovněž spolupracovat s dalšími resorty na tvorbě standardů a doporučení pro znalce. „Budeme se rovněž podílet na návrhu nové právní úpravy znalecké činnosti,“ uvedl primář Toupalík. Poradní sbor ministra spravedlnosti pro soudní lékařství tvoří šest předních odborníků tohoto medicínského oboru. Jeho předsedou byl jmenován přednosta Ústavu soudního lékařství Lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Hradec Králové Petr Hejna.

Dušan Korel