Pozvánka na konferenci: Prevence násilí nejen ve zdravotnictví

10. září 2018
Svitavská nemocnice pořádá 25. 10. 2018 svoji XII. odbornou konferenci na téma Prevence násilí nejen ve zdravotnictví aneb MUSÍME SE V PRÁCI BÁT? I tentokrát nejen pro své sestřičky, ale i pro jejich kolegyně a kolegy z ostatních zdravotnických a sociálních zařízení.

Konference v letošním roce proběhne ve čtvrtek 25. 10. 2018 od 9 hodin v Multikulturním centru Fabrika ve Svitavách pod záštitou starosty města Svitavy Mgr. Davida Šimka. Stěžejním tématem konference je prevence násilí nejen ve zdravotnictví.

Násilí ze strany pacientů je čím dál častější

S verbálními i fyzickými útoky ze strany pacientů se setkává personál nemocnic bohužel velmi často a musí se jim umět bránit, a zároveň se s nimi vyrovnat. Cílem konference je tyto kritické situace s projevy násilí analyzovat a představit účastníkům možnosti jejich aktivního řešení a formy sebeobrany. Hlavním přednášejícím bude Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D., který je odborným asistentem Vysoké školy zdravotnické, o. p. s., kde přednáší profesionální komunikaci a prevenci násilí, vede cvičení sebeobrany a je také vedoucím studijního oboru Zdravotnický záchranář. Prevenci násilí ve zdravotnictví se v České republice zabývá více než 12 let.

Konference je určena nejen pro nelékařský personál Nemocnice Pardubického kraje, a. s., ale je vhodná i pro zaměstnance sociálních služeb, domácí péče, neziskových organizací, zaměstnanců odboru prevence kriminality a mnohých dalších z celého regionu.

Program 08.15–08.50 Prezence účastníků 08.50–09.00 Zahájení konference 09.00–10.30 Projevy násilí ve zdravotnických zařízeních v ČR, Kazuistiky a modelové situace (Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D.) 10.30–11.00 Přestávka na kávu 11.00–11.30 Používání omezujících prostředků (Mgr. Markéta Nemšovská) 11.30–12.30 Aktivní řešení násilného chování (Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D.) 12.30–13.30 Přestávka na oběd 13.30–14.30 Způsoby a možnosti prevence násilí v nemocnicích (Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D.) 14.30–15.00 Ukázka sebeobrany (Bc. Roman Zatloukal) 15.00–15.30 Diskuze a závěr konference

Účastnický poplatek je 300 Kč – poplatek se bude hradit v hotovosti na místě při prezenci

Srdečně zveme všechny zájemce o tuto problematiku, aby se přihlašovali do 8. 10. 2018 na e-mail alena.petrzelova@nempk.cz nebo telefonicky na číslech 461 569 336 a 731 441 557. Pro přihlášení uveďte své jméno a příjmení, datum narození a zaměstnavatele.

Výtěžek dobročinného BAZÁRKU půjde na nákup zabezpečovací techniky

Během letošní konference Svitavské nemocnice proběhne také BAZÁREK na podporu prevence násilí v nemocnici. Výtěžek z prodeje bude věnován na nákup bezpečnostního vybavení pro oddělení Svitavské nemocnice. Prodávat se zde budou kabelky, šátky, šály a bižuterie.

Máte-li doma nepotřebné kousky těchto módních doplňků, můžete je věnovat do prodeje a předat organizátorkám akce Martině Blaževské (tel. 601 212 967) nebo Aleně Petrželové (tel. 601 212 956).

Děkujeme za podporu.