Podle vlastní chuti. Čerstvým maminkám chrudimská porodnice nabízí snídaně formou rautu

10. října 2023
Zpříjemnit novopečeným maminkám pobyt v porodnici a nabídnout jim něco navíc. S takovým cílem zavedla porodnice Chrudimské nemocnice nově snídaně formou rautu. Dojít si pro něco dobrého však maminky mohou nejen ráno, ale kdykoli během dne.

Jogurty, přesnídávky, müsli s mlékem, čerstvé ovoce a pečivo, sýry a mnoho dalšího… Vybrat si podle aktuální chuti a svých preferencí mohou nyní čerstvé maminky, které přivedou své dítě na svět v chrudimské porodnici. Ta totiž nově nabízí rautové snídaně, kde si každá žena může vybrat jídlo dle libosti. „Ženám po porodu tímto krokem chceme zpříjemnit rekonvalescenci, podpořit nastartování všech fyziologických mechanismů a nabídnout jim doplnění energie po porodu tak, jak budou samy potřebovat,“ vysvětlil primář porodnicko-gynekologického oddělení Chrudimské nemocnice Tomáš Pavlíček.

Pro něco dobrého nejen ráno

Raut, který je pravidelně doplňován, najdou ženy na chodbě oddělení matek po porodu. Rautu však maminky nemusí využít jen ráno, dojít si pro cokoli z pestré nabídky jídla mohou kdykoli během dne nebo i v noci. „Každá žena prožívá nejen porod, ale i poporodní období jinak a má jiné potřeby. Proto věříme, že naše rodičky tato změna potěší,“ doplnil primář.