Plyšáčkování ve Svitavské nemocnici je hra i osvěta pro děti

17. května 2017
Děti a plyšáci, to už po několik let patří ke Svitavské nemocnici. Letošní první ošetřování malých neživých mazlíčků se konalo v úterý 16. dubna.

Sestřičky Péťa, Jaruška a Stáňa ošetřovaly nemocná plyšová zvířátka, která si s sebou donesly děti z mateřských škol z Javorníka a Březové nad Svitavou. A učily to i děti. „Pod rukama nám prošlo šedesát nemocných plyšáků. Větší děti si na sobě vyzkoušely techniku obvazování a resuscitaci na modelu.

Prohlídka sanitního vozu záchranné služby, byla opět atraktivní tečkou za pěkným dopolednem," uvedla za organizátory Zdenka Petrilová.

„Děkujeme za promyšleně zorganizovanou, a hlavně poutavou akci, kterou sestry nemocnice vedly formou, které děti rozumějí a která je baví. Byly nadšené,“ pochválily akci učitelky z Mateřské školy v Březové nad Svitavou Ivana Štoudková a Ivana Šedá.

(zhc)

Foto: Zdenka Petrilová