Orlickoústecká nemocnice oslaví 80. výročí prohlídkami

23. září 2019
Komentované prohlídky pro veřejnost budou probíhat ve čtvrtek 3. října 2019 od 9.00 do 14.00 hodin. Hosty budou provádět zaměstnanci nemocnice.

Orlickoústecká nemocnice slaví v letošním roce 80. výročí svého otevření. Společnost Nemocnice Pardubického kraje tak při této příležitosti pořádá ve svém nemocničním areálu v Ústí nad Orlicí tematickou akci s názvem Nemocnice známá neznámá. „Orlickoústecká nemocnice se každoročně otevírá pro veřejnost během pravidelné akce Den nemocnice. Pro oslavy výročí jsme ale pro návštěvníky připravili program trochu odlišný. Naši průvodci provedou zájemce po skupinkách během hodinových prohlídek vybranými odděleními, která si budou moci prohlédnout, a dozví se, jak zde probíhá současná péče o pacienty,“ uvedl Jaroslav Kajzr, oblastní ředitel pro zdravotní služby Litomyšlské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnice.

Od rána do odpoledne budou zájemcům ze strany veřejnosti umožněny prohlídky prostor nemocnice a oddělení, kam se běžně nemají možnost podívat. Prohlídky budou komentované a povedou je sami zaměstnanci Orlickoústecké nemocnice, kteří rádi zodpoví a případné dotazy návštěvníků.

„Prohlídky nemocnice jsme naplánovali na 3. října, protože přesně v tento den roku 1939 byla nemocnice oficiálně zkolaudována. Viděli jsme proto v tomto datu symboliku a příležitost, jak si jej připomenout,“ uvedl Karel Kohoutek, náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice. „Poprvé také nabídneme zájemcům možnost podívat se do biochemických laboratoří,“ doplnil náměstek Kohoutek.

Prohlídkový okruh bude zahrnovat návštěvu: porodnice, anesteziologicko-resuscitačního oddělení, chirurgie, pracoviště magnetické rezonance, interního oddělení, prostoru klidu, rehabilitace, dětského oddělení, biochemických laboratoří.

Prohlídky začnou vždy v celou hodinu, tj. v 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 a 13.00 hodin.

Pro příchozí návštěvníky bude za branou nemocnice připraven organizátorský stan, kde se dozví potřebné informace. V případě špatného počasí budou moci zájemci o prohlídku vyčkat na její začátek v zasedací místnosti v prvním patře budovy ředitelství. Výročí nemocnice si připomeneme také prostřednictví malé výstavy nesoucí stejný název „Nemocnice známá neznámá“, zájemci se tak seznámí s historickými záznamy, fotografiemi a informacemi o vývoji nemocnice a lékařské a ošetřovatelské péče. Tyto informační panely budou trvale instalovány ve veřejných prostorách Orlickoústecké nemocnice.

Srdečně zveme všechny přátele a zájemce o poznání nemocnice, aby s námi přišli oslavit významné jubileum a těšíme se na návštěvu.

Těšíme se na návštěvu