Oddělení dětské chirurgie se přesouvá do budovy „staré chirurgie“

21. prosince 2016
Na začátku roku 2017 dojde k přesunu oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice do budovy č. 2 („stará“ chirurgie).
Ambulance dětské chirurgie budou do pátku 30. prosince 2016 v provozu ještě na dosavadním pracovišti v přízemí budovy č. 1. Od pondělí 2. ledna 2017 dochází ke změně. Ambulance budou nově umístěny ve zrekonstruovaných prostorech v suterénu budovy č. 2, kam lze vstoupit třemi vchody: od pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, z parku za „starou“ chirurgií, přes recepci Chirurgické kliniky. Do budovy č. 2 se přesouvá rovněž lůžková část dětské chirurgie. Bude v 1. poschodí. Beze změny zůstává ošetření úrazů dětí a dorostu v době pohotovosti (pondělí až pátek 15.30 – 7.00 hod., sobota, neděle, svátky nepřetržitě 24 hodin). Nadále bude probíhat na Emergency Komplexu ambulancí chirurgie a traumatologie v budově č. 27 („nová“ chirurgie).