Nová sekce webových stránek věnovaná 80. výročí nemocnice

18. října 2019
Podívejte se na video mapující historii Orlickoústecké nemocnice nebo reportáž z výročních oslav. Vše jsme pro vás shrnuli na jedné stránce.

U příležitosti osmdesátého výročí Orlickoústecké nemocnice uspořádala Nemocnice Pardubického kraje oslavy, které byly naplánovány na stejný den a měsíc, ve kterém proběhla před osmdesáti lety kolaudace nemocnice. Kromě prohlídek pro veřejnost a společenského setkání pro současné i bývalé zaměstnance nemocnice dala tato událost za vznik několika materiálům mapujících historii nemocnice. Prvním z nich je výstava „Nemocnice známá neznámá“, která prostřednictvím šesti panelů informuje o historickém vývoji nemocnice a ošetřovatelské péči. Druhým je několikaminutové video, které shrnuje dějiny Orlickoústecké nemocnice od jejího založení až po současnost.

Informace o historii nemocnice včetně videa a reportáže z oslav, které se konaly 3. října 2019, najdete na stránce: https://usti.nempk.cz/80-let-orlickoustecke-nemocnice.