Nemocnice Pardubického kraje se prezentovala na veletrhu pracovního uplatnění

27. dubna 2017
Na Veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii v Hradci Králové se prezentovala i Nemocnice Pardubického kraje.

Nemocnice Pardubického kraje se již tradičně představila na Veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii, který se již poosmé konal v Hradci Králové. Zúčastnila se medicínské sekce veletrhu ve výukovém centru Lékařské fakulty ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a studentům medicíny prezentovala možnosti zaměstnání ve svých pěti nemocničních zařízeních. „Studentům jsme představili náš stipendijní program, který se v letošním roce rozběhl, informace o lékařské práci v naší společnosti, o rezidenčních místech, o stážích, benefitech a mnoho dalšího. Budeme velice rádi, pokud je naše nabídka zaujala a projeví zájem u nás pracovat,“ uvedl ředitel personálního úseku Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Krejčík.

Kromě personalistů prezentovali pracovní uplatnění v Nemocnici Pardubického kraje i sami lékaři – internista Seibert z Pardubické nemocnice, jeho kolega Polášek z ortopedie a další ortoped Hanák z Litomyšlské nemocnice. „Zájem o pracovní uplatnění v našich nemocnicích v průběhu veletrhu projevila bezmála stovka mediků. Největší zájem byl o internu, pediatrii, ARO, gynekologii a porodnictví,“ uvedl Krejčík.

Veletrh pracovního uplatnění v medicíně a farmacii slouží studentům, zejména vyšších ročníků, aby si udělali představu, kde se mohou po promoci uplatnit v rámci českého a evropského pracovního trhu.

Dvoudenní akce je členěna na 2 sekce, medicínskou a farmaceutickou. Díky kontaktu přímo s potenciálním zaměstnavatelem se student mohl dozvědět podrobné informace o nabízených pozicích, vyměnit si kontakty, případně předat životopis.

V rámci veletrhu probíhaly přednášky jednotlivých zdravotnických subjektů včetně Nemocnice Pardubického kraje. Vystoupili zde také představitelé České lékařské komory, České lékárnické komory, Ministerstva zdravotnictví, ale také lékařů a farmaceutických pracovníků se zkušenostmi z českého i zahraničního zdravotnictví.

(dk)
foto: Martin Kábrt