Nemocnice Pardubického kraje radila veřejnosti, jak bojovat proti proleženinám

18. listopadu 2016
Na všech pěti pracovištích Nemocnice Pardubického kraje mohla veřejnost získat cenné informace o proleženinách v rámci Světového dne STOP dekubitům.

Nemocnice Pardubického kraje se v pátek 18. listopadu 2016 připojila k celosvětové výzvě Den STOP dekubitům. Na všech pěti svých pracovištích připravila osvětovou akci pro veřejnost, jejímž cílem bylo zvýšení povědomí o proleženinách a především informovanost o prevenci a předcházení této závažné zdravotní komplikaci, která může výrazně prodloužit léčbu nemocných a zvýšit riziko úmrtí.

„Proleženiny jsou celosvětovým problémem. Proto jsme se rozhodli prostřednictvím této akce oslovit veřejnost, abychom jí nabídli informace a poradenství v této problematice, protože dekubity nevznikají pouze v průběhu hospitalizace, ale mohou se objevit i v domácím prostředí,“ uvedla Světlana Jeřábková, ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje.

Při akci Den STOP dekubitům byla pro veřejnost připravena ukázka polohovacích pomůcek a správného polohování, poradenství v oblasti výživy, správné péče o pokožku či řešení inkontinence, představení materiálů na vlhké hojení ran a konzultace s rehabilitačním pracovníkem. Návštěvníci si mohli rovněž odnést užitečné informace o spolupráci s Charitou a Domácí péčí, rady ze zdravotně-sociální oblasti.