Nemocnice Pardubického kraje pořádala kontaktní den pro studenty zdravotnických škol

15. října 2018
Nemocnice Pardubického kraje pořádala tradiční kontaktní den pro studentky a studenty středních zdravotnických škol z regionu.

Nemocnice Pardubického kraje se představila potenciálním uchazečům o zaměstnání v naší společnosti. Největší zaměstnavatel v regionu a jedno z největších zdravotnických zařízení v České republice pořádalo tzv. kontaktní den. Uskutečnil se 12. října v sále Jana Kašpara v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje a zúčastnily se ho bezmála dvě stovky studentů a studentek středních zdravotnických škol z Pardubického kraje.

„Personální situace v celém českém zdravotnictví je všeobecně známá. Zejména mezi nelékařským zdravotnickým personálem trápí snad každou nemocnici v naší republice nedostatek pracovních sil. Proto se snažíme být co nejaktivnější a představit naši společnost studentům středních zdravotnických škol prostřednictvím kontaktních dnů, které pořádáme každoročně,“ uvedl personální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Krejčík.

Ve dvou skupinách se při tradiční akci v sále Jana Kašpara vystřídali studenti a studentky středních zdravotnických škol z Pardubic, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Svitav. Během kontaktního dne si mohli udělat představu o Nemocnici Pardubického kraje. Kromě personálního ředitele jim informace předávali manažerka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Gabriela Medunová, ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková a náměstkyně ošetřovatelské péče z jednotlivých nemocnic naší společnosti.

Akce se zúčastnil i vedoucí ekonomického oddělení odboru zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje Pavel Špaček. „Určitě máme zájem na tom, aby co nejvíce studentů středních zdravotnických škol z regionu zamířilo za zaměstnáním do naší společnosti. Naší snahou je být pro ně zajímavým a atraktivním zaměstnavatelem,“ uvedl personální ředitel Krejčík.