Nemocnice nachystala filmový večer v Letním kině pro své zaměstnance

5. září 2017
Nemocnice Pardubického kraje pro své zaměstnance na závěr letních prázdnin připravila filmový večer v Pardubickém letním kině.

Prožít letní večer s kolegy před promítacím plátnem u zajímavého filmu. Takovou možnost na závěr prázdnin pro své zaměstnance připravila Nemocnice Pardubického kraje. Ve spolupráci s Pardubickým letním kinem (nejen) pro ně nachystala Filmový večer. Promítal se francouzský snímek z medicínského prostředí 150 miligramů. „Tuto akci jsme pojali jako "drobné" poděkování našim zaměstnancům za práci v letním období, které pro žádné zdravotnické zařízení není jednoduché vzhledem k čerpání dovolených.

Personálu je méně, ale nemocí či úrazů nikoliv. Samozřejmě se ale musíme kvalitně postarat o každého pacienta v každé naší nemocnici. Služby jsou tak mnohdy náročnější,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a dodal: „Proto jsme se rozhodli našim zaměstnancům nabídnout filmovou relaxaci v Pardubickém letním kině.“

Letní kino je již řadu let partnerem Pardubické nemocnice. V rámci Dne nemocnice se přímo v areálu pod širým nebem pravidelně konají mimořádné filmové projekce. Tentokrát byli lékaři, sestry a další personál pozváni k promítacímu plátnu v krásném prostředí u Tyršových sadů poblíž pardubického zámku, byť od zdravotnického prostředí se až tolik nevzdálili.

Během večera v pondělí 28. srpna se promítalo francouzské drama režisérky Emmanuelle Bercot nazvané 150 miligramů, které bylo inspirováno skutečným příběhem. Pojednávalo o pneumoložce pracující v nemocnici v Brestu, jež přijde na souvislost mezi nevyjasněnými úmrtími pacientů a podáváním léku Mediator. Film sledoval její boj za pravdu a stažení léku z trhu. „Byť vybraný film zavedl naše zaměstnance opět do nemocničního a farmaceutického prostředí, tak doufám, že pro ně byl zajímavý a že prožili pohodový letní večer,“ řekl generální ředitel Gottvald.

(dk)