Nemocnice doporučují nosit respirátor ve všech svých zdravotnických zařízeních

19. července 2022
Vzhledem k postupnému nárůstu počtu nakažených covidem-19 v posledních dnech prosíme návštěvníky našich nemocnic o ohleduplnost a dodržování preventivních opatření, kterými je možné předcházet šíření onemocnění.

Počty pozitivních vzorků na covid-19 v poslední době opět stoupají. Proto Nemocnice Pardubického kraje prosí návštěvníky svých zdravotnických zařízení, tedy nemocnic v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách, aby byli ohleduplní k ostatním návštěvníkům, pacientům a zdravotnickému personálu a při pohybu v prostorách nemocnic používali ochranu dýchacích cest.

Přestože se v tuto chvíli jedná pouze o doporučení a nošení ochrany nosu a úst není povinností, budeme rádi, pokud jej příchozí do nemocnic budou respektovat. Jedná se o prevenci, která může přispět k tomu, že později třeba nebude nutné přistupovat k razantnějším opatřením. Zároveň prosíme, abyste v případě, že pociťujete příznaky respiračních obtíží, odložili návštěvu zdravotnického zařízení či hospitalizovaných pacientů na později.

Používat adekvátní ochranu dýchacích cest a dodržovat další hygienická opatření doporučila i Krajská hygienická stanice Pardubického kraje.

Děkujeme za vaši ohleduplnost.