Návštěvy v nemocnicích se vrací do běžného režimu

23. února 2024
Nemocnice Pardubického kraje ruší od soboty 24. února 2024 zákaz návštěv, a to ve všech pěti zdravotnických zařízeních, která provozuje, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici. I nadále však prosí o opatrnost a ohleduplnost.

Z důvodu poklesu výskytu respiračních onemocnění v Pardubickém kraji rozhodla Epidemiologická komise NPK, že se návštěvy ve všech pěti krajských nemocnicích vrátí v sobotu 24. února do běžného režimu.

Sezóna respiračních onemocněních stále trvá

V případě, že pociťujete příznaky respiračních obtíží (a to i mírné, jako jsou rýma, kašel či zvýšená teplota), prosíme, abyste odložili návštěvu nemocnice na později. Stejně tak i v případě, že jste v blízkém kontaktu, například v domácnosti, s osobami s akutně probíhajícím respiračním onemocněním.

Žádáme vás, abyste byli ohleduplní a během návštěvy použili adekvátní ochranu dýchacích cest.

Děkujeme všem pacientům, jejich blízkým a celé veřejnosti za trpělivost a ohleduplnost.