Mladí chirurgové měli tradiční česko-slovenský kongres na Seči

19. června 2018
Chirurgická klinika Pardubické nemocnice spolupořádala tradiční česko-slovenský kongres XVIII. Dny mladých chirurgů.

Ve dnech 14. až 15. června 2018 se v prostorách Hotelu Jezerka na Seči konal tradiční česko-slovenský kongres XVIII. Dny mladých chirurgů Prof. MUDr. Stanislava Čárskeho, který byl opět tradičně spolupořádán chirurgickou klinikou Pardubické nemocnice, chirurgickým oddělením Nemocnice Havlíčkův Brod a sekcí mladých chirurgů České chirurgické společnosti JEP.

Odborná kvalita kongresu byla letos povýšena o některé nové sekce a doprovodné akce, jako byla sekce komentovaných posterů, soutěž ve zručnosti na laparoskopickém simulátoru nebo sekce komentovaných kazuistik a páteční snídaně s odborníkem, kde se diskutovala předem vybraná chirurgická témata. Kongres, jehož se účastnilo 254 lékařů a sester z Čech a Slovenska, byl podpořen přítomností a přednáškami i řady chirurgických osobností, jako jsou prof. MUDr. Zdeněk Kala, CSc., prof. MUDr. Miroslav Ryska, CSc., doc. MUDr. Josef Vodička Ph.D. či Dr. Victor Radu z Rumunska.

Celá tato vzdělávací akce byla opět koncipována tak, aby mladí chirurgové získali první ostruhy v přednáškové činnosti na odborných plénech v přátelském prostředí a zároveň aby získávali nové poznatky a rozšiřovali si ty stávající díky přednáškám již zkušenějších kolegů. Zároveň je to platforma, kde se mladí chirurgové vzájemně poznávají a navazují mezi sebou kontakty, které jsou pro jejich další vzájemnou spolupráci nesmírně důležité.

Zpětně hodnoceno, celý kongres svoji roli splnil beze zbytku a v průběhu čtvrtečního společenského večera si navíc všichni mohli od kongresových povinností oddechnout při rockovém nářezu v podání členů Vypsané Fixy – Márdiho a Pítrse. Takovéto velké vzdělávací akce je poměrně složité organizovat, a proto můj dík patří za nemalou podporu i vedení nemocnice, potažmo vedení Nemocnice Pardubického kraje a v neposlední řadě bych rád poděkoval za vydatnou organizační pomoc sestrám oddělení cévní a plastické chirurgie v čele se staniční sestrou Hanou Dvořákovou.

MUDr. Miloslav Pirkl
zástupce primáře oddělení cévní a plastické chirurgie Pardubické nemocnice
Kompletní fotogalerie z kongresu