Litomyšlskou nemocnici povede Miroslav Vlach

6. listopadu 2014
Pardubice (6. 11. 2014) – Litomyšlská nemocnice, která neměla jmenovaného ředitele po odstoupení Libora Vylíčila, bude mít od pondělí nové vedení. Rada Pardubického kraje ze tří uchazečů ve výběrovém řízení vybrala a potvrdila do funkce MUDr. Miroslava Vlacha, primáře místní ortopedie. Ten bude do konce roku členem představenstva Litomyšlské nemocnice pověřeným jejím řízením. Nemocnici povede i následujícím období v rámci spojené akciové společnosti.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.

Na Den glaukomu si v Litomyšlské nemocnici nechalo zkontrolovat oči na sedm desítek zájemců

5. dubna 2024

Možnost nechat si vyšetřit oči v rámci Světového týdne glaukomu využilo 13. března na očním oddělení Litomyšlské nemocnice na sedmdesát zájemců. Zdravotníci čtyřem pacientům diagnostikovali nejčastěji se vyskytující zelený zákal otevřeného úhlu a zahájili léčbu. U šestnácti lidí zachytili podezření na zelený zákal ke sledování. U dalších dvou lidí zdravotníci identifikovali šedý zákal.