Lékaři Chirurgické kliniky prezentovali svou práci v zámoří, získali i ocenění

13. září 2017
Výsledky práce lékařů Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice zaujaly účastníky významného kongresu ve Spojených státech amerických.

Lékaři Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice představili výsledky své práce v zámoří. Zástupce primáře Jan Flašar a jeho kolega Miloš Rajman se na konci prvního zářijového týdne zúčastnili mezinárodního kongresu MIS WEEK 2017 organizovaného společností Society of Laparoendoscopic Surgeons v San Francisku. Z této významné chirurgické akce si odvezli i ocenění.

„Na kongresu jsme prezentovali nové laparoskopické metody, které jsme zavedli na naší klinice v posledních letech. Naše přednášky vyvolaly poměrně živou diskusi jak mezi odborníky v auditoriu, tak mezi členy předsednictva sekce,“ uvedl Jan Flašar. Miloš Rajman na kongresu vystoupil s přednáškou zaměřenou na první zkušenosti s laparoskopickými operacemi incisionální kýly, tedy v jizvách po operacích. Jan Flašar přednesl zkušenosti s laparoskopickou metodou Cecil Approach při operacích nádoru konečníku, při níž současně na sále pracují dva operační týmy. Za tuto prezentaci získal čestné uznání „Honorable Mention Scientific Paper of General Surgery at MISWeek 2017”.

(dk)