Do Nemocnice Pardubického kraje nastoupili noví ředitelé Fraňková a Julínek

4. dubna 2017
Noví ředitelé jednotlivých nemocnic NPK Štěpánka Fraňková a Tomáš Julínek se v pondělí 3. dubna 2017 oficiálně ujali svých funkcí.

Nemocnice Pardubického kraje má od 3. dubna dva nové ředitele. Štěpánka Fraňková bude mít na starosti oblast západ, tedy nemocnice v Pardubicích a Chrudimi, a Tomáš Julínek oblast východ, kterou tvoří Orlickoústecká, Svitavská a Litomyšlská nemocnice.

Každé z pěti lůžkových zařízení spojených do jedné Nemocnice Pardubického kraje mělo dosud svého ředitele. Nově už budou pouze dva. Vedení nemocnice si od toho slibuje zlepšení řízení i proto, že nová koncepce přepokládá těsnější spolupráci všech lůžkových zařízení NPK.

„Očekávám, že se s plnou vervou pustí do práce na nové strategii tak, aby i v budoucnu byla zajištěna kvalitní a dostupná zdravotní péče v celém regionu,“ zdůrazňuje generální ředitel NPK Tomáš Gottvald.

Pro Štěpánku Fraňkovou je propojení a společné fungování nemocnic velkou výzvou a logickým krokem: „Naším cílem musí být zabezpečení co nejkvalitnější zdravotní péče pro občany našeho kraje. Již nyní v případě dlouhých čekacích dob na operaci v Pardubicích nabízíme pacientům zákrok stejnou technologií a postupem například v Litomyšli, kde jsou výrazně kratší čekací doby. Řada pacientů na tuto nabídku reflektuje, což je jeden z příkladů možné spolupráce i do budoucna. Je nutné daleko intenzivněji zapojit do fungování nemocnic zaměstnance a hledat s nimi nová řešení.“

Tomáš Julínek kvituje postup kraje při sloučení nemocnic do jednoho subjektu: „Je nelogické, aby mezi sebou nemocnice v rámci jedné firmy soutěžily. Je potřeba se všemi komunikovat a nastavit fungování tak, aby bylo nejprospěšnější pro všechny, a to i ve formě personálního zastoupení a výpomoci mezi nemocnicemi. Musíme si být partnery a nikoliv konkurenty. Chci nastolit prostředí, které umožní co nejlepší spolupráci lékařů a zdravotníků všech tří nemocnic.“

MUDr. Štěpánka Fraňková 2010–2014 primátorka Pardubic, 2010 (květen až listopad) poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (členka výboru pro zdravotnictví), 2007–2014 členka dozorčí rady Pardubické krajské nemocnice, 2007–2010 náměstkyně primátora Pardubic, 2006 – dosud zastupitelka města Pardubic (členka kontrolního výboru, výboru pro zdravotnictví a sociální služby), 1989 – dosud Pardubická nemocnice (působila na traumatologii, později na ortopedii).

MUDr. Tomáš Julínek, MBA 2016 – 2017 ředitel oční kliniky Neovize Brno, 2013–2016 náměstek pro ekonomiku a správu Nemocnice Boskovice, 2010–2013 konzultant ve zdravotnictví, poradce premiéra, 2006–2009 ministr zdravotnictví 1998–2010 senátor, 1992–2000 Nemocnice Ivančice (primář ARO, náměstek pro LPP, ředitel) 1982-1985 OÚNZ Svitavy, OLU TRN Jevíčko, Nemocnice Svitavy, Nemocnice Moravská Třebová.