Chrudimská nemocnice má nové monitory díky daru z Elektráren Opatovice

5. října 2017
Den zdraví v Chrudimské nemocnici měl slavnostní předehru v podobě předání finančního daru od společnosti Elektrárny Opatovice.

Životní funkce řady pacientů Chrudimské nemocnice budou sledovat nové monitory. Přístroje, které jsou velice důležité pro poskytování kvalitní zdravotní péče nemocným, byly zakoupeny díky finančnímu daru od společnosti Elektrárny Opatovice. Předání symbolického šeku na 300 tisíc korun se uskutečnilo v rámci slavnostního zahájení středečního Dne zdraví v Chrudimské nemocnici.

„Nesmírně si vážíme každého finančního daru pro naši nemocnici. Pomáhají nám s modernizací přístrojového vybavení a prostředí pro léčbu pacientů. Společnosti Elektrárny Opatovice patří naše velké poděkování,“ děkoval generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdravotníci na gynekologicko-porodnickém oddělení a anesteziologicko-resuscitačním oddělení budou ke sledování pacientů nově používat osm monitorů. Na jejich pořízení významně přispěl právě tento finanční dar. „Chceme poskytovat kvalitní zdravotní péči. K tomu je pochopitelně zapotřebí mít mimo jiné i odpovídající přístrojové vybavení a průběžně provádět jeho obměnu a modernizaci. Některé monitory pro sledování vitálních funkcí, bez nichž se při léčbě neobejdete, však již byly za svým zenitem a byla nutná jejich výměna. Jsem ráda, že se mohla uskutečnit a že nyní máme k dispozici moderní přístroje, které mou pacientům i našemu personálu dobře sloužit řadu let,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

Finanční dar na pořízení nových monitorů není prvním finančním příspěvkem, který společnost Elektrárny Opatovice věnovala Chrudimské nemocnici. Nejen s ní, ale také s Pardubickou nemocnicí dlouhodobě spolupracuje.

„Podpora zdravotnictví je jedním z nosných pilířů naší společenské odpovědnosti v regionu, kde působíme. Považujeme to za důležité. Proto každoročně finančně přispíváme na technologické vybavení Pardubické a Chrudimské nemocnici, které aktuálně potřebují. Vždy se jedná o smysluplné a důležité projekty,“ řekl Václav Pašek, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Elektrárny Opatovice.

Dušan Korel