Očkování proti covid-19

 

Očkování v Nemocnici Pardubického kraje

Na konci roku 2020 začalo v Česku očkování veřejnosti proti covidu-19. Nemocnice Pardubického kraje v současné době provozuje 2 očkovací místa, a to ve svých nemocnicích v Pardubicích a Ústí nad Orlicí.  Očkovací místa v Chrudimské, Svitavské a Litomyšlské nemocnici ukončila svůj provoz. Zájemci o očkování mohou nadále využít ostatních očkovacích míst provozovaných společností Nemocnice Pardubického kraje, nebo služeb praktického lékaře v daném regionu. 

Pro bližší informace o provozu jednotlivých očkovacích míst prosíme scrollujte níže.


Základní informaceOd 25. září 2023 je k dispozici inovovaná vakcína proti covidu–19 Comirnaty Omicron XBB.1.5 (CO20), která je určena pro osoby ve věku od 12 let a starší. Vakcína může být použita buď jako primovakcinace (jednodávková), tj. po aplikaci jedné dávky bude osoba považována za plně očkovanou, nebo může být použita jako jakákoliv další následná dávka (již se neuvádí pojem posilovací, jde o přeočkování nebo sezonní očkování, stejně jako u chřipky). Minimální rozestup od poslední dávky jsou 3 měsíce dle SPC, vakcínu lze aplikovat i po jakékoliv jiné očkovací látce proti onemocnění covid-19. Očkování proti covid-19 je v tuto chvíli možné pouze v systému tzv. walk-in, tedy bez objednání.


Očkovací centra NPK


Pardubická nemocnice

Od 1. července 2023 se bude očkování proti covid-19 odehrávat v rámci provozu Centra pro cestovní medicínu a očkování  při infekčním oddělení (budova č. 17, 3. patro) každé úterý v době od 13.00 do 14.30 hodin. Očkovat se mohou jak dospělí, tak děti, v systému walk-in, nebude tedy nutné se dopředu objednávat. Bližší informace získáte na stránkách centra zde

 • očkovací místo se nachází v areálu Pardubické nemocnice, v Centru pro cestovní medicínu a očkování při infekčním oddělení (budova č. 17, 3. patro)  
 • e-mail: ockovani.PKN@nempk.cz
 • typ vakcíny: comirnaty 


Orlickoústecká nemocnice

Provozní doba

Dospělí:

objednaní:

Pátek 7.00–15.00

bez objednání (walk-in):

Pátek 7.00–15.00

Děti:

objednaní:

Pátek 7.00–15.00

V ojedinělých případech, kdy se vám nedostane očkování u vašeho registrujícího praktického lékaře, se můžete obrátit na níže uvedené lékaře. 

 • MUDr. Jiří Doleček, Mladkov 133, tel. 604 971 640
 • MUDr. Lenka Dejdarová, Jiráskova 212, tel. 465 420 534

 

Chrudimská nemocnice

Očkovací místo Chrudimské nemocnice ukončilo svůj provoz. Zájemci o očkování mohou nadále využít ostatních očkovacích míst provozovaných společností Nemocnice Pardubického kraje, nebo služeb praktického lékaře. 

V ojedinělých případech, kdy se vám nedostane očkování u vašeho registrujícího praktického lékaře, se můžete obrátit na níže uvedené lékaře. 

 • Sdružení ambulantní péče Pardubice, s.r.o., MUDr. Sylvie Špitálníková, Nádražní 548, Hlinsko, tel. 737 623 974
 • MUDr. Radoslav Svoboda s.r.o., Třemošnice, Seč, tel. 604 130 836
 • MUDr. Petr Michal, V Hliníkách 1482, Chrudim, tel. 604 938 049

 

Litomyšlská a Svitavská nemocnice

Očkovací místo v Litomyšlské a Svitavské nemocnici ukončilo svůj provoz. Zájemci o očkování mohou nadále využít ostatních očkovacích míst provozovaných společností Nemocnice Pardubického kraje, nebo služeb praktického lékaře. 

V ojedinělých případech, kdy se vám nedostane očkování u vašeho registrujícího praktického lékaře, se můžete obrátit na níže uvedené lékaře. 

 • PLINTI GEN s.r.o., MUDr. Jiří KluG, Svitavská 480/25 Moravská Třebová, tel. 461 352 394
 • MUDr. Irena Přichystalová, Bř. Šťastných 645, Litomyšl, tel. 461 614 634

 


Co si vzít s sebou?


Po obdržení termínu očkování a výběru očkovacího místa si k samotnému očkování přineste s sebou občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Připravte si také seznam vámi užívaných léků. V případě očkování dětí ve věku 5-11 let vezměte prosím s sebou Zdravotní a očkovací průkaz dítěte. Děti této věkové kategorie je možné nechat naočkovat ve všech našich 4 nemocnicích kromě litomyšlské. Více informací o očkování nezletilých naleznete zde.

Očkovací látka se aplikuje do ramene. Prosíme, volte oblečení, které umožní snadný a rychlý přístup k aplikaci vakcíny.

Pro urychlení procesu očkování si můžete vytisknout, vyplnit a vzít s sebou na očkovací místo již vyplněný dotazník a informovaný souhlas:


Jak se registrovat?


 Informační leták – návod ke stažení
Možnosti registrace
Jak na registraci?
 • Zájemce o očkování nejprve na webu pro registraci při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení (bezpečnostní opatření).
 • Poté bude třeba zadat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, telefonní číslo, název své zdravotní pojišťovny a vybrat preferované očkovací centrum.
 • Až očkovací centrum vypíše volné termíny, obdrží zájemce o očkování tzv. zvací SMS s PIN2. Tento kód přijde až po uvolnění volného termínu očkování, obvykle za několik dní, ale i týdnů po provedení registrace. 
 • Jakmile přijde PIN2, je možné vytvořit rezervaci termínu. Do formuláře je třeba zadat rodné číslo a opsat PIN2 ze zvací SMS.
 • Po vybrání termínu očkování by se mělo zobrazit potvrzení o platné rezervaci. Pokud byla vyplněna e-mailová adresa, přijde potvrzení také do e-mailové schránky. 

Změna očkovacího místa nebo termínu


Pokud potřebujete změnit místo očkování, které jste vybral/a při registraci, anebo si přejete změnit termín očkování, který jste již zarezervoval/a, je to možné.

Pro změnu očkovacího místa je nutné vytvořit zcela novou registraci. Původní rezervovaný termín očkování je nutné zrušit prostřednictvím odkazu v potvrzovacím e-mailu. Bez zrušení původního termínu nebude možné rezervovat nový.