Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje

Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje (KOC Pk) je centrum vysoce specializované onkologické péče pro dospělé zajišťující od roku 2006 komplexní diagnostickou, léčebnou, preventivní a vzdělávací činnost v oborech klinické a radiační onkologie na špičkové úrovni.

Statut centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé pro Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje, které tvoří dva spolupracující subjekty Nemocnice Pardubického kraje, a. s., a Multiscan, s. r. o., byl vydán Věstníkem MZ ČR ročník 2015, částka 4 z 20. března 2015.  Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR je statut udělen do konce roku 2019.

KOC Pk sleduje tyto cíle a účely:

• Zajištění komplexní, rychlé a kvalitní diagnostiky, léčby a prevence onkologicky nemocných dospělých pacientů
  • Zajištění společné metodiky při bezodkladné, dostupné a navazující komplexní onkologické péči na všech stupních diagnostiky a léčby
  • Vytvoření vědecko-výzkumné základny s možností koordinace výzkumných projektů s využitím potenciálu všech pracovišť
  • Vytvoření základny pro postgraduální výuku

O činnosti KOC Pk

Pardubická nemocnice zajišťuje lůžkovou onkologickou péči v rámci oddělení klinické a radiační onkologie a zároveň komplexní onkochirurgickou péči, na níž se podílejí multioborové týmy složené z lékařů a zdravotníků nemocnice i Onkologického a radiologického centra Multiscan Pardubice.

Multiscan zajišťuje radioterapii a ambulantní část klinické onkologie. V Pardubicích má osm ambulancí, které poskytují aplikaci cytostatické, hormonální a biologické léčby, konziliární služby a dispenzarizaci pacientů. V Pardubickém kraji provádí tyto činnosti prostřednictvím detašovaných ambulancí klinické onkologie v Chrudimské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnici.

Samostatné webové stránky Komplexního onkologického centra Pardubického kraje