Horká linka výživy

Na Horké lince výživy Nemocnice Pardubického kraje najdete tým profesionálů, nutričních terapeutů, s mnohaletou praxí, kteří vám nabízí pomoc s širokou škálou problémů v oblasti výživy.

Ať už chcete poradenství v oblasti léčebné výživy, zhubnout, přibrat či zlepšit životní styl, jsou tady pro vás a nabízí vám oporu při nejistotě, či cestě za stanoveným cílem. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Pokud nebude možné vyřešit váš problém telefonickou konzultací, doporučí vám návštěvu nutriční ambulance.

Poradenství poskytujeme i v případě, kdy se potřebujete poradit, co svému blízkému přinést do nemocnice. Nevhodná strava může vyvolat zdravotní komplikace, a naopak dobře zvolená strava, může pacientovi navrátit chuť k jídlu a zlepšit jeho psychickou pohodu.

Pokud zavoláte na horkou linku výživy, ozve se vám nutriční terapeutka, která má vzdělání v oblasti výživy a pracuje bez odborného dohledu. Všichni naši nutriční terapeuti mají registraci vydanou Ministerstvem zdravotnictví ČR a aktivně přistupují k celoživotnímu vzdělávání.

Co můžeme nabídnout?

  • odborné poradenství při změně stravovacích návyků,
  • zdravou redukci tuku bez přípravků k hubnutí,
  • výživa dětí a dospívajících,
  • konzultace pro těhotné ženy a maminky po porodu,
  • nutriční poradenství pro osoby s poruchami příjmu potravy,
  • individuální nutriční poradenství při specifických dietních omezeních.

Provozní doba horké linky výživy

  • pondělí–pátek 7.00–14.00 hod.

Kontakty

E-maily je možné zasílat kdykoliv. Přijde-li e-mail po pracovní době, nutriční terapeut odpoví pacientovi následující den. Jedná-li se o dotaz zaslaný pacientem o víkendu nebo svátku, odpoví nutriční terapeut následující pracovní den.

Telefonické konzultace jsou možné pouze v pracovní dny.