Novorozenecké oddělení získalo nové klokánkovací křeslo

9. srpna 2021

U předčasně narozených dětí zlepšuje zdravotní stav i psychiku, jsou pak spokojenější a klidnější. Metoda klokánkování, při které má maminka položené miminko na svém těle, je běžná i na jednotce intermediární péče Pardubické nemocnice. Díky daru od Generali České pojišťovny zde mohou nyní maminky klokánkovat na novém, k těmto účelům speciálně uzpůsobeném křesle.

Nové laboratorní technologie rychle rozpoznají tisíce druhů mikroorganismů

3. srpna 2021

Pro správnou léčbu pacienta s infekčním onemocněním je nezbytné správně určit, s jakým mikroorganismem se jeho tělo potýká. Právě rozpoznávání původců infekčních onemocnění je jedním z hlavních úkolů oddělení infekční diagnostiky Litomyšlské nemocnice a oddělení klinické mikrobiologie Chrudimské nemocnice. Těmto pracovištím nyní pomohou v jejich práci nově pořízené technologie, které umí identifikovat na tisíce různých mikroorganismů.