Pardubickou nemocnici jsem nikdy vnitřně neopustila

9. dubna 2015

Ivana Urešová se 1. dubna oficiálně stala novou ředitelkou Pardubické nemocnice. Vlastně staronovou, protože ve vedení Pardubické nemocnice už před lety pracovala coby ekonomická ředitelka, přesněji řečeno náměstkyně ředitele pro ekonomiku. „S Pardubickou nemocnicí jsem se vlastně nikdy úplně nerozloučila, a přestože jsem pak pracovala na vedoucích pozicích v jiných institucích, dění v ní jsem stále bedlivě sledovala," říká sympatická dáma, která se kromě inženýrského titulu z ekonomie pyšní také titulem MBA a více než dvacetiletou zkušeností z vrcholového managementu.

Hejtman Netolický: Centrální příjmy jsou prioritou krajského zdravotnictví

5. února 2015

Po úspěšně zvládnuté fúzi a vzniku společnosti Nemocnice Pardubického kraje a. s., která byla předpokladem pro rozvoj celého systému krajského zdravotnictví, přichází nyní na řadu také problematika investic do rozvoje akutní péče. Proto je dle mého názoru nezbytné vybudovat centrální příjmy v jednotlivých zdravotnických zařízeních. Moderní zdravotnictví je nastaveno tak, že na centrální příjem je dovezen pacient, který je poté vyšetřen odborným lékařem a nemusí složitým způsobem vyhledávat příslušný příjem na jednotlivých odděleních.

Nemocnice se spojily, projekt jejich stabilizace pokračuje

27. ledna 2015

Pardubice – Na závěrečném semináři zhodnotilo vedení Pardubického kraje spolu s vedením společnosti Nemocnice Pardubického kraje, zástupci poradenské firmy KPMG a členy Monitorovacího výboru nedávno dokončený proces fúze nemocnic. Spolupráce na tomto úkolu končí, v nastávajícím období musí společnost doladit nové systémy a organizaci práce. „Měřitelné výsledky můžeme očekávat do dvou až čtyř let," uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.