Dopravní situace v Pardubické nemocnici se vrací k normálu

5. ledna 2024

V druhé polovině prosince převzala nemocnice do užívání stavbu pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Pracovní ruch však v budově pokračuje i nadále, protože v rámci první etapy stavby zde ještě probíhá vybavování budovy nábytkem a zdravotnickými technologiemi, dále instalace prvků, které nebyly pevně spojeny se stavbou, nebo například propojování IT infrastruktury. Stavba bude pokračovat druhou etapou spočívající v demolici objektu stávajících operačních sálů. Kde už je naopak hotovo, je náměstíčko před lékárnou, kam se vrátilo původních 18 parkovacích míst.

Nemocnice se v lednu postupně vrátí do běžného režimu

29. prosince 2023

Všech pět krajských nemocnic se v průběhu ledna postupně vrátí k běžnému režimu. Kolektivní vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy sice zatím ukončené není, vedení se však podařilo s odborovými organizacemi domluvit na dodatku ke stávající kolektivní smlouvě a zakotvit do vnitřního dokumentu institut 24hodinové přítomnosti na pracovišti, tak jak to vyžaduje novelizovaný zákoník práce.

„Většina pacientů s epilepsií je schopna vést normální život,“ řekla lékařka poradny

19. prosince 2023

Zhruba stejně jako obyvatel Pardubic je v České republice pacientů s epilepsií. „Jde o jedno z nejčastějších neurologických onemocnění, kterým po celém světě trpí přibližně 1 procento dospělé populace vyspělých zemí. To je zhruba 50 milionů lidí,“ uvedla lékařka Neurologické kliniky Pardubické nemocnice Alena Meleková, která působí v poradně pro pacienty s epilepsií.