Očkování bez registrace bude možné jeden den v týdnu

22. října 2021
Navzdory stoupající poptávce po očkování a plnícím se termínům registrace, nabízejí očkovací centra Nemocnice Pardubického kraje i nadále možnost očkování proti onemocnění covid-19 bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí 25. října 2021 bude očkování v režimu walk-in možné jeden den v týdnu ve vymezeném čase.

Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje se v poslední době plní registrovanými zájemci o očkování, paralelní očkování zájemců bez registrace tak je na hraně únosnosti. Narůstá zejména počet třetích dávek. Z důvodu zlepšení prostupnosti očkovacím místem a komfortu čekajících tak zůstávají pro očkování bez registrace jasně vymezené časové úseky vždy jeden den v týdnu. „V Pardubické nemocnici to bude v pátek odpoledne od 13 do 15 hodin, v Chrudimské nemocnici ve středu dopoledne mezi 7.00 a 10.00 hodin. V Litomyšlské nemocnici mohou zájemci využít pondělního odpoledne od 12.40 do 15.00 a v Orlickoústecké nemocnici středu odpoledne od 12.20 do 15.00,“ upřesňuje Lucie Bareková, ústavní epidemioložka a koordinátorka očkování v Nemocnici Pardubického kraje.

Očkovací látka se aplikuje do ramene. Proto je vhodné volit oblečení, které umožní snadný a rychlý přístup k aplikaci vakcíny. S sebou je nutné mít občanský průkaz a průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny, zároveň doporučujeme mít s sebou také vyplněné požadované formuláře, které se dají stáhnout na webových stránkách nemocnice.

Lepší je se registrovat

„V případě očkování bez registrace je potřeba počítat s časem navíc na nutnou administrativu a možnou kumulaci zájemců v danou chvíli. Pokud dotyčný chce, aby se celý proces očkování odehrál v co nejkratším čase, doporučujeme se předem registrovat,“ podotýká Lucie Bareková a doplňuje, že u jednotlivých očkovacích míst dochází také od pondělí 25. října k úpravám v provozní době, konkrétně u poledních pauz. „V Pardubické nemocnici budou nově od 12.20 do 13.00 hodin, v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici od 12.00 do 12.20 hodin, v Litomyšlské a Svitavské nemocnici pak od 12.20 do 12.40 hodin,“ uzavírá Lucie Bareková.

Bližší informace k očkování, včetně registrace, najdete na webové stránce Ministerstva zdravotnictví České republiky https://registrace.mzcr.cz/. Pro pomoc s registrací lze ve všední dny volat také na krajskou infolinku 466 026 466.

Více informací o organizaci očkování proti covidu-19 v Nemocnici Pardubického kraje naleznete ZDE.