Pardubickou nemocnici čeká 9hodinové omezení provozu, 5.srpna připojí k distribuční síti nový pavilon

26. července 2023

V sobotu 5. srpna proběhne v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 plánovaná odstávka elektrické energie související s připojením budovy č. 1 (nový pavilon chirurgických oborů a urgentního příjmu) k distribuční síti. Dodávka elektrické energie bude v této době zajištěna pomocí náhradních zdrojů elektrické energie tak, aby byly s omezeními (popsanými dále) zachovány všechny provozy nemocnice. V čase odstávky bude pro příjem pacientů uzavřeno iktové centrum, kardiocentrum, úrazová chirurgie i porodnice, ta už od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Otevřena nebude ani lékárna.

Informační systémy nemocnice jsou opět funkční

17. července 2023

V důsledku výpadku elektrické energie, který dnes postihl region došlo v Nemocnici Pardubického kraje k technické závadě na IT systémech. Ty byly na několik minut vyřazeny z provozu. Pacientům se prodloužila čekací doba na vyšetření, provoz v nemocnicích se však nezastavil. Pardubická nemocnice požádala o pomoc hradeckou fakultní nemocnici, kam na necelé dvě hodiny odklonila vozidla zdravotnické záchranné služby.