Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

Rodiče nedonošených dětí jsou v Pardubicích součástí týmu zdravotníků

27. listopadu 2023

Zásadní změnou v přístupu k nedonošeným dětem a jejich rodičům prošlo jako první v České republice dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice, a to díky propracovanému systému mentoringu. Ten je základním principem česko-finského projektu Close Collaboration with Parents Training (úzké spolupráce s rodiči). Dvouletý tréninkový program končí, spolupráce s finskými zdravotníky pokračuje.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.

Nemocnice Pardubického kraje začala vyplácet první stipendia v novém školním roce

9. listopadu 2023

Stipendijní program, jehož prostřednictvím vyplácí Nemocnice Pardubického kraje studentům stipendia, funguje od roku 2017. V minulém školním roce doznal program rozšíření a kromě studentů vyšších odborných a vysokých škol zdravotnického zaměření nabízí finanční prostředky ke studiu i středoškolákům. První stipendia pro školní rok 2023/2024 vyplatila nemocnice v říjnu. Celkově se v tomto akademickém roce chystá mezi studenty rozdělit téměř 700 000 Kč.

Nadační fond pomáhá Orlickoústecké nemocnici už 10 let

30. října 2023

Společenská odpovědnost není na Orlickoústecku bezobsažným spojením, naopak. Na aktivity Nadačního fondu S námi je tu lépe, který už deset let podporuje zdejší nemocnici, přispívají nejen místní samosprávy a podnikatelé, ale také obyvatelé regionu. Na pravidelném podzimním setkání se tak vzpomínalo na proběhlé projekty a hovořilo se o budoucnosti a dalším rozvoji nemocnice. Za dobu své existence získal nadační fond pro nemocnici více než 13 milionů korun.

Pardubická nemocnice má nové Centrum vysoce specializované péče pro dětské pacienty s trvalou poruchou sluchu

20. října 2023

Pardubické nemocnici se podařilo získat prestižní statut Centra vysoce specializované péče pro dětské pacienty s trvalou poruchou sluchu. „Jsme moc rádi, že nám byl tento prestižní statut ministerstvem zdravotnictví udělen. Tento krok vnímáme jako ocenění kvality péče, kterou poskytujeme,“ uvedl primář ORL kliniky Pardubické nemocnice Karel Pokorný.

Neurolog doc. Edvard Ehler: Je dobře, když mají věci svůj řád

12. října 2023

Na neurologické oddělení Pardubické nemocnice nastoupil v roce 1975, o patnáct let poději se stal jeho primářem a v roce 2008 se ve stejné nemocnici podílel na založení Neurologické kliniky. Letos tento její emeritní přednosta oslavil 75 let. Původně chtěl studovat přírodovědu, ve třetím ročníku gymnázia si však po přednášce o medicíně uvědomil, že právě to by mohla být profese, která spojí jeho vášeň pro vědu s praxí. A protože jak sám říká, „neměl problém s učením“, chtěl nějaký těžší obor. Volba padla na neurologii.